Ocena dermatoskopowa zmian skórnych

Wideodermatoskopia, to jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod diagnostycznych w dermatologii. Korzystając z dermatoskopii można skutecznie zabezpieczyć się przed licznymi niekorzystnymi zmianami skórnymi, które mogą się okazać dla nas wszystkich niebezpieczne. Warto dokładnie sprawdzać swoje zmiany skórne i przeciwdziałać niebezpiecznym chorobom nowotworowym. Wideodermatoskopia pozwoliła m.in. w Australii zredukować o ponad 80% umieralność z powodu czerniaka!

Jak wykonywać badania dermatoskopowe?

Badania dermatoskopowe są prostymi dość procedurami, które wykonują wszyscy dermatolodzy. Jednak to badanie wideodermatoskopowe jest najlepsze, głównie ze względu na zastosowanie profesjonalnego, bocznego oświetlenia. Takie oświetlenie pozwala dobrze obrazować trójwymiarowość zmiany skórnej oraz oceniać skutecznie unaczynienie danych zmian. Ma to kolosalne znaczenie w ocenie zmian podejrzanych m.in. o złośliwy charakter. Warto zastosować skuteczne narzędzia terapeutyczne i zdecydować się na to, co oferują nowoczesne firmy zajmujące się badaniami dermatoskopowym. Wideodermatoskopia to nowoczesna metoda diagnostyczna i warto się zainteresować jej zastosowaniem w profilaktyce schorzeń dermatologicznych. Odnajduje ona również zastosowanie w badaniu istniejących zmian skórnych w przebiegu np. przewlekłych chorób skóry. Warto mieć tego świadomość i zdecydować się na skuteczne metody diagnostyczne dla swojej skóry.

Gdzie można zrobić takie badania?

Istnieje wiele miejsc, gdzie można przeprowadzić badania dermatoskopowe. Wśród tych miejsc można wyróżnić między innymi specjalne kliniki dermatologiczne, które dysponują tego rodzaju pracowniami diagnostycznymi.